Zajęcia dodatkowe

Szycie piórników, pojemników na skarby, kosmetyczek na świetlicy.

 

Różne aktywności podczas naszych zajęć świetlicowych.

 

Na świetlicy dzieci wykonały puzzle XXL, z których powstał piękny plakat z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

Światowy Dzień Origami

24 października obchodzimy Światowy Dzień Origami i dlatego już dziś na świetlicy zajęliśmy się składaniem kilku modeli. Samodzielne czytanie instrukcji okazało się nie być aż takie trudne!
 

W deszczowe popołudnie na świetlicy rozwijamy nasze umiejętności tworzenia sketch- notatek.

 

Zajęcia świetlicowe i szał kolorowych masek!

 

Uczniowie ćwiczyli rękę poprzez układanie różnych wzorów z zapałek a także próbowali swoich sił we fryzjerstwie.

 

Zajęcia świetlicowe: jesienne drzewa za pomocą farb i płatków kosmetycznych

 

 

Podczas kolejnych zajęć w świetlicy nasi uczniowie tworzyli instrumenty perkusyjne z wykorzystaniem artykułów spożywczych.

 

 

Na świetlicy lato w pełni, choć nasze twórcze aktywności zwiastują już jesień. 

 

 

Nasza świetlica: Uczniowie tworzyli balonowe stworki.

 

Impresje z już bardzo aktywnie działającej świetlicy.

 


Kółko z języka angielskiego

Na kółku języka angielskiego:

- rozwijamy zdolności i zainteresowanie językiem angielskim oraz  poprawiamy kompetencje językowe w zakresie 4 sprawności

- poznajemy nowe struktury leksykalne i gramatyczne 

- rozszerzamy słownictwo poznawane na lekcjach języka angielskiego oraz przygotowujemy się do skutecznego używania języka angielskiego w codziennych sytuacjach.

- usamodzielniamy się poprzez  korzystanie ze słowników i materiałów źródłowych, korzystanie z platform edukacyjnych oraz metod i narzędzi edukacji interaktywnej. Podczas zajęć przygotowujemy się również do konkursów.

Klub Odkrywców Języka Niemieckiego

Do głównych celów Klubu Okrywców Języka Niemieckiego należy zdobywanie wiedzy na temat kultury i życia społeczno-gospodarczego Niemiec i innych krajów niemieckojęzycznych oraz wielokulturowej historii Górnego Śląska. Kolejnym z celów jest kształcenie kompetencji z  języka niemieckiego. W ramach zawartej współpracy nasz Klub Odkrywców może realizować ciekawe tematy  korzystając ze świetnych materiałów dydaktycznych.


Chórek szkolny

Chórek szkolny jest prowadzony w ramach zajęć dodatkowych i uświetnia swoim śpiewem szkolne uroczystości. Na zajęciach ćwiczymy dykcję i  emisję głosu a przede wszystkim miło spędzamy wspólnie czas!


Kółko dziennikarskie

W naszej szkole odbywa się koło dziennikarskie, na którym uczniowie zdobywają i pogłębiają swoją wiedzę na temat warsztatu i pracy dziennikarza. Co tydzień zapoznają się z istotnymi problemami etyki dziennikarskiej, poszczególnymi gatunkami, z rolą mediów i ich wpływem na rzeczywistość. Na zajęciach uczniowie sami podejmują działania, mające na celu wydanie gazetki szkolnej. Praca dzieci polega przede wszystkim na gromadzeniu informacji o odbywających się w obrębie szkoły wydarzeniach, jak również na redagowaniu sprawozdań z wycieczek, przeprowadzaniu wywiadów z interesującymi osobami, pisaniu notek czy artykułów. Uczniowie są ciekawi świata, ale mocno zaakcentowane zostaną w gazetce tematy związane głównie z ich zainteresowaniami. Kółko ma także na celu rozwijanie osobowości uczniów, poprzez różne formy aktywności, które oparte są na ich pomysłowości i zaangażowaniu. Uczymy się pracować w grupie, gdzie przydzielone zostają poszczególne role, które mają przygotować do ponoszenia odpowiedzialności za realizację  indywidualnych, jak również wspólnie realizowanych zadań. Staramy się być osobami dociekliwymi, uczmy się odważnie podejmować wszelkie decyzje i stawiamy czoła przeciwnościom, jakie stoją nam na drodze. Na kółku dążymy do osiągnięcia sukcesu, nie tylko jakim jest wydanie gazetki, ale przede wszystkim do lepszego poznania siebie i swoich możliwości.