SZKOŁA ONLINE


Klasa 5. Ważnym źródłem wiedzy naszych młodych naukowców są doświadczenia i eksperymenty. To chyba ulubiona część zajęć.


 


Klasa 4 - przyroda. Łańcuch pokarmowy.


 


Klasa 5. Model komórki zwierzęcej. W małej komórce mieści się mnóstwo elementów - każdy ma swoją istotną funkcję.


 


Klasa 4 - zajęcia z przyrody. Na każdym obrazie są elementy przyrody ożywionej i nieożywionej oraz elementy zrobione przez człowieka. Są też różne stany skupienia wody...


 


Nasi uczniowie "rozgrzewają się" przed Bożym Narodzeniem,
ćwicząc kolędy.

jpg


 


Świąteczne wigiliki klasowe 1-3 online.
Zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

 


 


Projekt świąteczny 5 klasie w ramach plastyki. Każdy uczeń miał za zadanie wykonać ozdobę lub kartkę świąteczną. Powstały naprawdę piękne prace!


 


Klasa 6 omawiała postać słynnego malarza - Vincenta van Gogha. Podczas zajęć stworzyli pracę pt. "Gwieździsta noc" wzorując się na słynnym dziele malarza.


 


Impresje z ciekawych warsztatów czytelniczych z p. Magdą. Dziękujemy!


 


Notieren leicht gemacht. Klasse 4 lernte heute in einem Worhshop mit Frau Agnieszka, wie man kreative Notizen machen kann.


 


Klasa 4 na warsztatach o magii Świąt Bożego Narodzenia dawniej, organizowanych przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie.


 


Klasa 5 na lekcji bibliotecznej na temat tradycji adwentowych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, organizowanej przez Bibliotekę Austriacką w Opolu.


 


Pomimo braku śniegu, uczniowie klasy 2 znaleźli rozwiązanie. Podczas pracy własnej wykonali eksperymenty. Stworzyli sztuczny śnieg oraz kryształki z soli.


 


Uczniowie klasy 5 wczuli się w role rzymskich bogów lub wybranych postaci historycznych i przybliżyli koleżankom i kolegom historię swojego bohatera. Powstały piękne żywe posągi i ciekawe historie, które mogliśmy podziwiać na zajęciach.


 


Na języku niemieckim realizujemy z klasami 1-3 różne projekty. Na zdjęciach widać kilka fragmentów lekcji. Uczymy się i mamy dobrą zabawę.


 


Prezentacja materiału Montessori „Kolorowe schodki” podczas zdalnych zajęć w pierwszej klasie oraz kreatywna praca własna inspirowana kolorowymi perełkami.


 


Pierwsze zmagania kulinarne przed Świętami naszej kl. 3. Było pracowicie, ale za to przepysznie.


 


Impresje z pracy wolnej z zakresu tematycznego elementy pogody.


 


Kalendarze adwentowe naszych uczniów kl 1-3 oraz wykonane z nich pierwsze zadania- dekoracja pokoju oraz świąteczne wypieki


 


Mikołaki w klasach 1-3 tym razem online ale mimo to pięknie!


 


Spotkanie andrzejkowe online, na którym wszyscy świetnie się bawiliśmy, dzieci- przebrane jako wróżbici cyganki.


 


Projekt "andrzejki on-line" w klasie 2

Dzieci bardzo zaangażowały się w projekt. Każdy uczeń przygotował wróżbę, którą można było przeprowadzić on-line. Wiele emocji dostarczyła wróżba, w której uczniowie losowali numery z przyszłymi zawodami. Dodatkową atrakcją była interaktywna prezentacja, stworzona za pośrednictwem programu Genially. Dzięki niej uczniowie poznali historię i zwyczaje obchodzenia andrzejek w innych krajach.
 


Wczorajszy światowy dzień pluszowego misia uczniowie kl 3 świętowali ze swoimi maskotkami. Dzieliliśmy się wspólnie wspomnieniami o swoich pluszowych przyjaciołach, a także omawialiśmy najpiękniejsze cytaty pochodzące z Kubusia Puchatka.

 


Kalendarze adwentowe

Zbliża się grudzień, zatem czas przygotować kalendarze adwentowe! Jak zwykle postawiliśmy na twórczą pracę i samodzielnie wykonaliśmy oryginalne prace. Kalendarz to symbol oczekiwania na Boże Narodzenie, a zwyczaj ten pochodzi z Niemiec. Dzieci otrzymywały papierowe kalendarze z obrazkami na każdy dzień adwentu. Takie właśnie, tradycyjne kalendarze tworzyliśmy w naszej opolskiej szkole
 


Dzień Pluszowego Misia

25 listopada to Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z klasy pierwszej na spotkanie z wychowawcą wzięły swoje misie i przytulanki, o których opowiadały swoim kolegom. Dowiedziały się też wielu ciekawostek o niedźwiedziach oraz wysłuchały opowiadania.
 


Na zajęciach technicznych online wykonujemy projekty o różnych tematykach. Uczniowie mogą wykazać się sprawnością techniczną i kreatywnością. Na ostatnich zajęciach podejmowaliśmy tematy zdrowej żywności i ekologii.

 


Klasa 1 i 2 przesyła pozdrowienia z okazji jutrzejszego Dnia Życzliwości!